חדשות

כדורגל. 100 ספרים. 200 עטיפות.

שבוע הבא יתקיימו שני אירועים בבית העיר:
ביום שני, 17 ביולי "עושים כוחות" עם קפה גיברלטר
ביום שלישי, 18 ביוני "100 ספרים. 200 עטיפות" עם יובל סער בפורטפוליו לייב

"עושים כוחות" עם קפה גיברלטר

אתר התרבות קפה גיברלטר יקדיש את המפגש הקרוב לכדורגל.  הערב בעריכת עידן רינג ואופיר טובול יעסוק ב"משחק" האהוב שמלווה אותנו כל החיים ומבטא את מי שאנחנו . לערב אחד, הרחק מאולפני הטלוויזיה הנוצצים ואצטדיוני הכדורגל החדישים, ננסה להיזכר למה הכדורגל הוא המשחק המרגש והאנושי ביותר וננסה להסתכל דרך הכדור על עצמנו.

באירוע ישתתפו 7 דוברים שידברו על המשחק מנקודת מבטם הייחודית:

אבאי זאודה – יו"ר קבוצת "בני איצ'לאל" – על מועדון הכדורגל האתיופי הראשון בישראל  |משה זיאת – כותב, בת ימי, אוהד בית"ר – על מזרחים, אשכנזים והצ'מפיונס ליג האירופאי | נעמה ריבה – אדריכלית וכתבת אדריכלות של ידיעות אחרונות – על המרחק הגדל בין אצטדיוני-מתחמי הכדורגל החדשים למימד הקהילתי-אורבני של המשחק | גד לסנר וואדים טרסוב – יוצרי הפרויקט התיעודי "כדורגל אחר" – על המסע המופלא בעקבות הכדורגל של הליגות הנמוכות | ברק כהן – פעיל חברתי ועורך דין – על מאבק אוהדי בית"ר ירושלים לשותפות בניהול הקבוצה | ניר רוזנטל – פרויקט "מדינת הכדורגל" – על התגשמות האוטופיה החובבנית של כדורגל בלי שופטים וגביעים| שירה פנקס – סופרת וכותבת הבלוג "הבורגנית" – מבט אישי ונשי על ארבעה אגדות כדורגל עכשוויות

"100 עטיפות. 200 ספרים" עם פורטפוליו לייב

מה השיקולים שעומדים מאחורי תהליך העיצוב של עטיפות ספרים? מי מכריע במפגש בין המעצבים לבין אנשי השיווק, רכזי המערכת, המוציאים לאור, מפיקי הדפוס, מנהלי רשתות הספרים והסופרים? האם יש כזה דבר עטיפה מוכרת? מה הופך עטיפת ספר לטובה ויוצאת דופן? ומה ההבדל ביצוג החזותי של הספרות לעומת עולמות תוכן אחרים כמו מוזיקה, קולנוע, תיאטרון ועוד. שאלות אלו יעמדו במרכז הערב ה-18 בסדרת המפגשים של פורטפוליו בבית העיר בעריכת ובהנחיית העיתונאי יובל סער.

משתתפים:
טליה בר ועדה רוטנברג, מעצבות גרפיות
עופר שדמי, עורך וכותב את בלוג עטיפות התקליטים "סיפור, כיסוי"
עליזה ציגלר, העורכת הראשית, לשעבר, של הוצאת ידיעות ספרים.
המפגש יתקיים במקביל לתערוכה "100 ספרים. 200 עטיפות" שמתקיימת בגלריה של טרמינל עיצוב בת ים.

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה