כללי

לוי ואן ולו

 

(2011)Origin of the Beginning

לוי ואן וולוּ מציג צילומים ועבודות וידאו מסדרת מיצבים חדשה, השואבת השראה מזכרונות ילדותו, שמהם הוא מפתח, מבחינה תמאטית ונארטיבית את הדיוקן העצמי שלו.  האמן יצר שלושה "חדרים" המכוסים בלמעלה מ-30,000 בלוקים מעץ, כדורים ולוחות בהתאמה. כל "חדר" נוצר כמיצב בגודל חדר אמיתי (4X2.5X2.5 מ'), יחד עם צילומים ועבודות וידאו (ללא כל מניפולציה דיגיטאלית).

באחת היצירות נראים שולחן כתיבה, מנורת שולחן וארון ספרים. קצה השולחן נשרף על ידי ואן וולו במסגרת האובססיה שלו לאש. כל האוביקטים, לרבות כל סנטימטר ברצפה, בקירות ובתקרה, מכוסים באותו חומר : 14,000 בלוקים של עץ כהה בגודל של 16 סמ"ר כל אחד. הבלוקים יוצרו על ידי האמן והודבקו לקירות אחד אחד. היצירות מציעות גישה לעולם נארטיבי מאחורי הדיוקנאות האבסטרקטיים.

 

מחד, לאור העיסוק שלהן בחומר, בצורה ובטקסטורה, היצירות נראות כהמשך לגישתו הפורמאלית של ואן וולו ל"דיוקן עצמי". עם זאת, בו בעת, הן יצירות מאוד אישיות. נראה שהמבנים החוזרים על עצמם מביעים את 'הפחד מפני הריק' (Horror Vacui) ומהווים איזכור לנעוריו של ואן וולו וניסיונותיו האובססיביים לשלוט בחייו ובסביבתו. האור הקלוש וגוון הצבע הכהה השולט ביצירות אלה, הם קלאסטרופוביים וקודרים ומקרינים תחושה של בדידות. האוּמנות הדייקנית והקפדנית והשימוש בחומרים באיכות גבוהה שבהם מכוסים כל פינה וסדק עד האחרון שבהם, יוצרים  עבודות בעלות אסתטיקה גבוהה.

 המיצבים נוצרו בהשראת היבטים שונים של חדר השינה של ואן וולו בילדותו, חדר בו בילה שעות רבות של בדידות בין גיל 8 לגיל 14.

לוי ואן וולו(1985) הוא אמן רב-תחומי שחי ועובד בהולנד.

למד ב- ARTEZ המכון לאמנויות, מחלקת האמנות היפה, ארנהם, הולנד, התמחה אצל ארווין אולאף ספרינגוולד (Springveld), שימש כמורה לאמנות במחלקה לצילום, האקדמיה על שם וילם דה-קונינג, רוטרדם, הולנד.

 

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה