חדשות

לילה לבן שחור וצבעוני בבית העיר

מוריס אל מדיוני / A-WA (האחיות חיים) / גרוב אמבסדורז / לייב ביט טייפ / ועוד

בחגיגה של מוסיקה חיה בשיתוף פורס מאז'ור (קבוצת התדר וקזינו סן רמו)

יום חמישי, 26 ביוני, החל משעה 18:00 – 24:00

הכניסה חופשית!

כחלק מאירועי לילה לבן של עיריית תל אביב – יפו, בית העיר בשיתוף קבוצת פורס מאז'ור, חוגגים לילה לבן, שחור וצבעוני בערב הופעות חיות בכיכר היפה בעיר:

הפסנתרן האלג'יראי האגדי, מוריס אל מדיוני (שבקרוב יחגוג יום הולדת 85) יופיע בכיכר, מלווה בטריו נגנים משובחים, ויציג את היכולות הפנומנאליות שלו על הפסנתר.

אחריו יעלו A-WA, תאיר, לירון ותגל חיים, סוד קטן שבקרוב ייחשף לקהל הרחב. שלושת האחיות מפליאות בפיוז'ן של שירה תימנית עממית עם ביטים אורבניים מרקידים ומוסיקה אלקטרונית עדכנית. האחיות, שגדלו בכפר שחרות בערבה, מביאות עימן רוח מדברית, קולות קסומים וגרוב טבעי אל תוך שירי אהבה ומחאה בערבית-תימנית. שירי נשות תימן שנשתמרו ועברו כמסורת שבעל-פה מאם לבתה, והוקלטו לראשונה בישראל בשנות ה-60-50, בביצוע הזמר והיוצר שלמה מוקעה.

הקולקטיב הרב סגנוני והרב שפתי –  גרוב אמבסדורז, שמונה לא פחות מעשרה נגנים, יביא את הצבעים והצלילים של היבשת השחורה: אפרו-ביט, היי-לייף, רגאיי, מאקוסה, גוספל ועוד. ההופעה תלווה בתלבושות אפריקאיות מסורתיות ובשיתוף מתמיד של הקהל בשירה, בריקוד ובגרוב.

לייב ביט טייפ הם תריסר חברים: נגני על, צמד זמרות וצמד רפארים שובבים שיוצרים חגיגה אמיתית על הבמה. החבורה העליזה תסגור את החגיגות בהופעה פראית שנעה על הציר שבין פאנק, היפ-הופ, ביטים חיים ובועטים.

לפני, אחרי ותוך כדי, יתקלטו שגרירי הגרוב המקומיים: סקול מאסטר וצח בר (פורטונה).

חגיגת לילה לבן בבית העיר נערכת כחלק משבוע הפתיחה של העונה החמישית של התדר.

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה