חדשות

שבוע הגאווה בבית העיר

צלם: רן בירן

במסגרת התערוכה "חותמת לילה – שירזי בבית העיר" בית העיר חוגג שבוע של גאווה במפגשים מיוחדים בהשתתפות הקהל הרחב.

4 ביוני, 20:30פורטפוליו לייב בהנחיית יובל סער: ייצוגים חזותיים של גאווה בתקשורת פופולרית.
מה השתנה בייצוג החזותי של הקהילה הלהט"בית בתקשורת ההמונים מאז 1997 ועד היום? מה האחריות של מי שכותב דמויות להט"ביות, המופיעות על גבי המסך, כלפי הקהילה וכלפי עצמו? האם יש הבדל בין תיאור ונראות של דמויות הומואיות לבין דמויות לסביות או דמויות של חלקים אחרים מהקהילה? ועד כמה אחראים כותבים כמו אבנר ברנהיימר לכך שהחברה הישראלית מוכנה לצפות בפריים טיים בסדרה שמספרת את סיפורם של שני אבות שמביאים ביחד ילד לעולם?
שאלות אלו ועוד יעמדו במכרז הערב "פורטפוליו בבית העיר". בין המשתתפים: התסריטאי והיוצר אבנר ברנהיימר, ענת ניר – מפיקת אירועי תרבות מרכזיים לקהילה הגאה, בינהם פסטיבל הקולנוע "לסבית קטלנית" ועוד! כניסה: 20 ₪.

 

 

5 ביוני, 20:30 – מאחורי השיחים, ארץ האמורי בבית העיר: מחוץ למצעד
המפגש הוא אירוע מחווה להומואים, לסביות, טראנסים וביסקסואלים שפעלו בעידן שלפני הגאווה. במפגש יוצגו הצורות בהן ביטאו משוררים, סופרים ופעילים פוליטיים במאה השנים האחרונות את מיניותם ואת זהותם. כמו כן נשאל: האם הקיום והפוליטיקה הלהט"בים של היום מגשימים את תקוותיהם של חלוצות וחלוצים אלה או שמא המאבק החלוצי היה רדיקלי יותר, שוויוני יותר ואולי רוחני יותר?
בין המשתתפים: איריס רחמימוב על האשה הטרנסג'נדרת הראשונה בישראל, שאול סתר ישוחח עם הסופר יותם ראובני, הסופר הראשון בישראל שתיאר את הקיום ההומוסקסואלי, חנה ספרן שתציג את סיפורן של 4 נשים מובילות בהיסטוריה הלסבית-פמיניסטית ועפרי אילני, עורך ומנחה הערב, על יצירתו ההומו-דתית של המשורר מרדכי גאורגו-לאנגר. כניסה: 20 ₪.

6 ביוני, 20:00 – קוקטייל חגיגי לפתיחת מצעד הגאווה!
הקוקטייל במעמד ראש עיריית תל אביב – יפו, רון חולדאי ושמעון שירזי, המנצח למעלה מ-20 שנים על חיי הלילה הגאים של תל אביב – יפו.
הכניסה חופשית והקהל הרחב מוזמן!

התערוכה "חותמת לילה – שירזי בבית העיר" תוצג עד ה-18 ביוני.

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה