אודות

BorderLine/ גבולי

התערוכה השנייה ב"שנה של אופנה"

BorderLine/ גבולי

דניאל פלילו                בארט הס                 לוי ואן ואלו

אוצרת ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן- שלונסקי

מנהלת אמנותית: קלודט זורע

צוות אוצרות: רות גרון, רועי חפץ, עירית לנציאנו- ראשון, ימית שמעון

ביום ראשון ה- 25.3.2012, תיפתח במוזיאון בית העיר התערוכה  BorderLine/ גבולי. בית העיר מביא לראשונה לישראל – במסגרת שנה של אופנה –  שלושה מהכוחות הצעירים והבולטים הפועלים היום בזירה האירופאית בתחומי האופנה והאמנות. בתערוכה תוצג קולקציית אביב/קיץ 2012 של המעצב הפיני דניאל פאלילו, יצירותיהם של האמנים ההולנדים בארט הס ולוי ואן וולו. בנוסף ישתתפו בתערוכה האמנים והמעצבים הישראליים:  שחר פרדי כסלו, תומר ספיר, אורי קצנשטיין, שני פרינס, ליאור צ'רכי, האנימטור גלעד בכר והבמאי מתן גוגנהיים.

התערוכה BorderLine מבקשת לבחון פנים שונות של הגוף האנושי. האמנים המציגים בתערוכה, רובם בשנות ה- 20 המאוחרות לחייהם, מפרקים את גוף האדם מצורתו המוכרת, מותחים את גבולות הגוף הפיזי והמנטאלי, ובוחנים את האזורים שמעבר לו. האמנים, ספק חוקרים, ספק עכברים במעבדה, משתתפים בניסוי הבוחן  טרנספורמציות גופניות. כל אחד מן האמנים בוחן את גבולות הגוף בדרכו:  היחסים בין הגוף למעטפת, כיסוי הגוף או העלמתו, הכפלת הגוף, בידודו לעומת היטמעותו במרחב ושיבוט ושיבוש גופני.

 גוף אמיתי וגוף פרי הדמיון, גוף של יחיד והגוף הקבוצתי, הגוף התקני והגוף המשובש, הגוף המיסטי והגוף הביולוגי, הגוף הטכנולוגי, המשובט, הגוף הניתן לעיצוב ולשינוי – כל אלה מתערבבים זה בזה במשחק של זהויות ותפקידים.

 בערב הפתיחה שיערך ביום ראשון ה-25.3.12, יציג מעצב האופנה הפיני דניאל פאלילו את קולקצית  NEVERMIND שהוצגה זה עתה בשבוע האופנה בפריס. התצוגה בבית העיר תכלול כ- 30 דוגמניות ודוגמנים ותלווה בתקלוט של ההרכב האלקטרוניהפיני RENAISSANCE MAN לצד אביחי פרטוק. כמו כן יוקרן הסרט BNEI YEHUDA ON FIRE בהקרנת בכורה, בנוכחות שחקני קבוצת בני יהודה.

האמנים המרכזיים המציגים בתערוכה:

דניאל פלילו (פינלנד)

בארט הס (הולנד)

לוי ואן ולו (הולנד)

אמנים נוספים אשר יקחו חלק בתערוכה:

שחר פרדי כסליו (תל אביב)

תומר ספיר (תל אביב)

אורי קצנשטיין (תל אביב)

מתן גוגנהיים (תל אביב)

שני פרינס (תל אביב)

ליאור צ'רכי (תל אביב)

 

   

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה