כללי

WHO R YOU D.J TAL COHEN?

RESIDENT ליין ה- FFF
D.J   השנה של  XL2012 

טל כהן, מתוך facebook

איך הגעת לתחום העיסוק שלך?

התחלתי לעבוד עם שירזי בסוף 97 – תחילת 98. התחלתי בתור יחצ"ן- אחראי על הכניסות- מה שאני מכנה "מעצב קהל".מה שהיה מיוחד במסיבות של שירזי הוא ששירזי הביא את הסטרייטים לראות מה זה מסיבת גייז. בתקופה של אלנבי 58 וה – zoom   נוצר החיבור לזכותו. זה מה שהיה חזק אצלו, הדלת פתוחה לכולם! אין גטו של גברים- מסיבה זו התחברתי אליו.
מאוד אהבתי את המסיבות, התפאורה, הסיפור, ההזמנות הקליפים. את כל הקטע האמנותי.
עם הזמן, רציתי להתחבר כי התחברתי למוזיקה. הייתי מארח את הדי ג'ייאים שהיו מגיעים. חזרתי מחופשה מאיביזה ב- 2000 ורציתי לעזוב. שירזי לא הסכים. היתה לי יום הולדת. שירזי קנה לי שני פטיפונים וחברים מהצוות: אולג לוין, עופר לוי ואופיר אוזן הביאו לי מיקסר וככה התחלתי לתקלט. גדלתי בבית ששמעו בו הרבה מוזיקה. ההורים שמעו מיק ג'אגר ורוק . המוזיקה תמיד היתה שם  והתפרצה במסיבות. ללא מוזיקה אין סיבה לחיות.

ספר על תהליך העבודה שלך

אני שומע  מוזיקה  בין 3-5 שעות ביום ומאזין לחומרים חדשים. היום בעידן האינטרנט התהליך נגיש ופשוט יותר. אני  מאזין ל- 100 קטעים חדשים ביום ומתוכם אני מסנן. על פי רוב אני יכול לומר שמתוך 200 קטעים שאני שומע אני בוחר רק קטע אחד שאותו אנגן.
שירזי ואני עובדים ביחד וחושבים את מי כדאי להביא: מתי להביא משיהו יותר איכותי ומתי מסחרי יותר. אני מארח את הדיג'איים שמגיעים מחו"ל ומראה להם את העיר.
בעניין המוזיקה שאני מנגן במסיבות, אני לא מכין סטים מראש אני אוהב לקרוא את הקהל. אני מאמין  שדיג'יי צריך לקרוא ולהרגיש את הקהל.

איך הגעת ובאיזה דרך ואופן מצאת עצמך מעורב בחיי הלילה ובמסיבות של שירזי?

יצאתי לבלות עם חבר טוב שלי למסיבה בנמל תל אביב. המסיבה נסגרה ואחיו התאום אמר שיש מסיבה של  שירזי ב- ZOOM  בנמל ושכדאי לנו לבוא לראות. כשהגענו ראינו את הסלקטור בכניסה.  היינו שני סטרייטים ששמעו בפעם הראשונה  את השם שירזי.  התחזנו לזוג – החזקנו ידיים, ונכנסו למועדון אחרי ששילמנו על הכרטיס. די מהר, כשעוד היינו בכניסה, הגיע מישהו עם כובע. זה היה שירזי .
"בואנה, ילדים, בני כמה אתם"? "יש לכם 18?"
עניתי לו "מאיפה אתה יודע  מה אני ומי אני?"
הוא אמר "נעים מאוד אני שירזי" והזמין אותנו לשתיה. שתינו יחד ושבוע אחרי כבר עבדתי איתו ב-VIP .
יש הרבה אנשים שעובדים בלילה. שירזי יש רק אחד. הוא שינה את העיר תל אביב. מבחינת בילויים, אף אחד לא עשה ולא יעשה את מה שהוא עשה. בנוסף, שירזי עושה בעיר הרבה דברים שאנשים שלא יודעים עליהם. הוא אמן. מאוד יצירתי. הוא הרבה שנים בלילה עם ליין שפועל יותר מ – 20 שנה . אין עוד דברים כאלה בארץ. למה? כי שירזי כל פעם ממציא את עצמו מחדש – זו הגדולה שלו. המתחרה הכי גדול של שירזי הוא עצמו! אני גאה להיות חלק מהצוות שעובד עם שירזי. הוא אדם פתוח.

מספר מחשבות על החיים שמתקיימים בלילה?

מפריע ומעציב בו זמנית שסגרו את כל המקומות הפתוחים. בנמל היו פעם מקומות בילויי פתוחים עד שהחליטו לסגור אותם. צריך מסיבות במקומות כאלה- זה יתרום לעיר.  מה שקורה היום הוא שהבליינים של תל אביב יורדים למרתפים במקום להנות ממזג האויר המצוין שלנו. זה יפתח אופציות נוספות לבילויי וישפיע על התיירות. במובן מסוים חיי הלילה התפתחו  ונעצרו- המצב המדיני משפיע. ובכל זאת, מבחינת חיי הלילה אין כמו תל אביב!

מה מייצג עבורך את אזורי הלילה ומה חשיבותם?

לילה זה לא רק בילויים. אני אבא לילדים וגידלתי אותם מהבית.
אם לא היו חיי לילה בתל –אביב , תל אביב לא היתה מה שהיא: "עיר ללא הפסקה".  המשמעות של כך היא קודם כל חיי לילה. יום ולילה- ללא הפסקה.

מה משך ומושך אותם בהם?

המוזיקה, הריקודים. המציאות בישראל היא מורכבת. לא תמיד קלה. בלילה הכי כייף לשכוח. להתפרק. להשתחרר. אנחנו חיים במדינה מאוד לחוצה. זו הסיבה שהלילה כל כך  חשוב וזו הסיבה שחיי הלילה פה מאוד מפותחים. אני חלק מחיי הלילה כבר עשרים שנה והיו לנו הרבה תקופות של מלחמות, פיגועים ומתיחויות.  דווקא בתקופות המתוחות חיי הלילה עבדו חזק. אנשים רוצים להשתחרר. לנקות את הראש.

על איזה פרוייקט אתה עובד כרגע?

כל צוות ה- FFF עובדים על מסיבת יום ההולדת של שירזי ועל התערוכה בבית העיר. ממש חודש  שכולו יום הולדת שירזי. באופן אישי אני דורש רחוב על שם שמעון שירזי בתל אביב. אני הייתי רוצה לגור ברחוב הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה