2012 August

תודות לשותפינו לפרויקט:

לאחר פתיחה מוצלחת  של התערוכה "רגע בודד במעגל"  ומפגשים מופלאים עם  צמד   BOUDICCA זואי בראוץ' ובריאן קירקבי, אנחנו רוצים להודות לאנשים שנתנו מזמנם ומכישרונם להצלחת הפרוייקט.

בית העיר רוצה להודות ל:

דיוה לוגסי על הפצת  ויח"צ  ברחבי העיר וחשיפת הבית לקהלים חדשים

טל שירי– סיוע בהפצת הפרוייקט

נטלי יצחקוב– סיוע בהקמת התערוכה

המועצה הבריטית– במיוחד לנעמי מיכאלי

המכון הפולני ויפעת זוירין

שגרירות ברזיל וקתיה פינס

רפי גמזו ויוסי באלט מ אגף קשרי תרבות ומדע במשרד החוץ – תודה מיוחדת על תמיכה והבעת אמןן לאורך כל "שנה של אופנה" בבית העיר.

וכמובן תודה רבה לקהל המבקרים והמבקרות שמגיע לאירועים ולתערוכות.

ולמי שטרם הגיע,התערוכה תוצג במוזיאון עד ה- 20.10.

בגדים שחותרים תחת הסדר הקיים באופנה העילית – כתבתו של שחר אטואן

הכתבה פורסמה במוסף גלריה של עיתון הארץ ב- 28.8.12

לא במקרה בחרו זואי בראוץ' ובריאן קירקבי לקרוא למותג שלהם על שם מלכה מורדת. לרגל תערוכה מעבודותיהם שתיפתח הערב בתל אביב, הם מסבירים מדוע חשוב להם לשמור על עצמאות

בילדותו בלונדון הוקסם בריאן קירקבי מפסל ברונזה של המלכה בודיקה ושתי בנותיה שועטות על מרכבת מלחמה, שניצב מאז 1905 ליד בניין הפרלמנט הבריטי. כשפגש את זואי בראוץ' לקראת סוף שנות ה 90 והשניים החליטו לייסד מותג אופנה, הם העניקו לו את שמה של המלכה המיתולוגית שהנהיגה מרד נגד השלטון הרומאי באיים בשנת 60 לספירה והחריבה את לונדוניום הרומית בשריפה. "בודיקה היא דמות מיתית, ואנחנו אוהבים את הרעיון של מיתוס, של דבר מה פרום שנתון לפרשנויות שונות", מסביר קירקבי בשיחת טלפון מהסטודיו של הצמד בלונדון.

עניין אחד לא נתון לפרשנות: ההערכה שבודיקה זוכה לה בתעשיית האופנה. ב-2001, ארבע שנים אחרי הקמת המותג, הזמינה המועצה הבריטית לאופנה את קירקבי ובראוץ' להציג את הקולקציה שלהם בשבוע התצוגות של לונדון. שש שנים מאוחר יותר הם כבר היו למותג הבריטי העצמאי הראשון שהוזמן להציג קולקציה בשבוע אופנת התפירה העילית בפאריס. כבוד זה שמור רשמית רק ל 13 בתי אופנה, בהם שאנל, דיור וולנטינו.

אבל קירקבי ובראוץ' לא רק יוצרים בגדים הפותחים לפניהם את דלתותיו של קודש הקודשים של האופנה. הם גם מקדמים מיזמים בינתחומיים המשלבים סרטים, פסלים ועיצוב מוצר. השבוע הם הגיעו לארץ כדי להציג פרויקט חדש ברוח זו בתערוכה שתיפתח הערב במוזיאון "בית העיר" בתל אביב. התערוכה, "רגע בודד במעגל", היא הרביעית במספר ב"שנה של אופנה" ¬ תוכנית שנתית של תערוכות אמנות ואופנה שיזמו איילת ביתן שלונסקי, האוצרת הראשית של המוזיאון, וקלודט זורע, המנהלת האמנותית. צמד המעצבים הבריטים יציגו בה סרטים, צילומים ואובייקטים שונים שיצרו, דגמים נבחרים שעיצבו ב-15 השנים האחרונות – וגם מתקן צילום מיוחד.

זואי בראוץ' ובריאן קירקבי

Wode by Boudicca

Wode : פראיות, תזזיתיות, עוצמה, טירוף, קנאה, אכזריות, נלהבות .

Wode by BOUDICCA

הבושם  wodeשל בית האופנה הלונדוניBoudicca , תרסיס ריחני כחול בבקבוק ספריי מותיר עקבות כחולות עם ההתזה. לרגע נראה כי מדובר בתרסיס צבע לגרפיטי על הגוף, אך הצבע מתפוגג באיטיות וכל שנותר הוא עקבות הריח.

Wode by BOUDICCA

המשך…

אפקט הזיקית

 סדרת ה"נעל הבלתי נראית" נוצרה מתוך חקירה של השפעות אופטיות. בסדרת הנעליים אנדריאה צ'אבס חוקרת את  מושג 'הבלתי נראה'  באמצעות  'אפקט הזיקית'  ומעצבת נעליים המתייחסות לסביבה.

למידע נוסף לחצו כאן.

Andreia Chaves, Invisble shoe series, 2011Anderia chaves, Invisible shoe series, 2011

Anderia chaves, Invisible shoe series, 2011

Andreia chaves, Invisible shoe series, 2011

BOUDICCA בבית העיר: "רגע בודד במעגל"

אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי
מנהלת אמנותית: קלודט זורע

יום שלישי, 28.8, בשעה 20:30

הכניסה חופשית

כחלק משנת האופנה שהכריז מוזיאון בית העיר בנובמבר 2011, תיפתח התערוכה רגע בודד במעגל המציגה סרטים, חפצים, חומרים מודפסים, צילומים, סאונד, פסלים ואובייקטים שונים שנוצרו ע"י זואי ברואץ' ובריאן קירקבי, המעצבים והמייסדים של בית האופנה הבריטי "בודיקה".
כמו כן, יציגו צמד בודיקה עיצובים מהקולקציה העכשווית וקולקציית ארכיון.

התערוכה  רגע בודד במעגל נוצרה במיוחד עבור המבנה המעגלי של בית העיר וכיכר ביאליק, ותעסוק במחזוריות הקיום האנושי ובמצבו של האדם כיום.

בית האופנה בודיקה נוסד בשנת 1997 כבית אופנה רב-תחומי ששם דגש אמנותי והתפרס על תחומי הקולנוע, הפיסול והעיצוב.

המשך…

מקלפים את השכבות

אחד הרגעים היפים והמעניינים של הבית הוא התקופה שבין חילופי תערוכות. תערוכה יורדת. תערוכה עולה. ומה קורה בין לבין? הבית משנה את פניו, פושט את בגדיו ומתכונן.

בימים אלה, בית העיר מתכונן לתערוכה החדשה "רגע בודד במעגל"  של  בית האופנה הלונדוני Boudicca. הטפטים שכיסו את קירות הגלריה, התצלומים, עבודות הוידאו, המייצגים, בובות המניקן ובגדי המעצבים שהוצגו בתערוכה BorderLine – הוסרו. הבית פשט את בגדיו.

 לפני שדלתות הבית נפתחות לתערוכה החדשה, מתרחש במוזיאון משהו שמעורר מחשבות על מצבי הביניים שבין התערוכות, ומעלה את השאלה האם המצב הנוכחי של הבית לא פחות מעניין מהתערוכות המוצגות בו ? הקירות המקולפים חושפים את השכבות השונות של תערוכות העבר המתערבבות זו עם זו:  דן רייזינגר לצד ויין הורס וקסטלבז'ק. משהו מעניין נוצר.

המשך…