חדשות

חותמת לילה- שירזי בבית העיר

פתיחת תערוכה שישית ואחרונה במסגרת: F? –  שנה של אופנה בבית העיר

יום ב', 7 בינואר, בשעה  

20:30  הכניסה חופשית בערב הפתיחה

באירוע פתיחת תערוכת חותמת לילה –  שירזי בבית העיר– חגיגת יום ההולדת של שירזי,  יארח המוזיאון במיצגים חיים את אייקון חיי הלילה והאופנה אמנדה לאפור (NY), הרקדן הספרדי לה מנור וצוות ה- FFF. מוסיקה: אסי קוג'ק, טל כהן, מוטי S.

בית העיר בוחר לחתום את שנת האופנה בתערוכה יוצאת דופן שתציב במרכזה את האייקון והאיש שעיצב את חיי הלילה של תל אביב, שמעון שירזי. באמצעות סרטים, מוצגים, פרטי אופנה ושפה ויזואלית ייחודית – תחשוף התערוכה את פעילותו הסוערת של שירזי, המתקיימת למעלה משני עשורים.

AFTER PARTY PURIM  צילום: שמיה לוי, איסוף ועריכה: עמרי היילברונר

Amanda Lepore. Photographer: David Lachapelle

בעשייתו לוכד שירזי את אחד המאפיינים הבולטים ברוח האופנה של המאה ה-21: המראה המפורמט נדחק הצידה לטובת שבירת קודים וחרות אינדיבידואלית ליצירת העצמי שוב ושוב. עבור שירזי, חלל המועדון משמש כמעבדה אנושית המאפשרת לו ליצור עולמות אוטופיים, המורכבים מחלומות ופנטזיות. שירזי משתמש בחומרים מתוך המציאות הסובבת אותו: סטריאוטיפיים וקלישאות, אותם הוא מפרק ומרכיב מחדש לכדי ייצוגים תיאטרליים, גרוטסקיים והומוריסטיים של המציאות. על ידי מיצגים, דמויות מוקצנות ושפה ייחודית, הוא מעלה שאלות הבוחנות מחדש קודים חברתיים ומגדריים בנושאים שונים כמו: אופנה, מראה, מין, גזע, מסורת ועוד.

צילום: פיני סילוק

צילום: גלעד גולדשטיין, עיצוב תפאורה: שירזי ודניאל זקן

 שמעון שירזי, הוא בעל הליין המצליח FFF מזה  20 שנה והאחראי למסיבות האפטר- חגים המפורסמות, ששילבו קונספטים ויזואליים מושקעים ודיג'ייז ידועים מהארץ ומהעולם.  בשנות ה- 90 כאשר התרבות ההומוסקסואלית והמסיבות התקיימו עדיין במרתפים אפלים, שירזי היה החלוץ שהרחיב אירועים אלו למגוון קהלים  –  סטרייטים, הומואים, אנשי אופנה ,אמנות, מרכז ושוליים.

צילום: פיני סילוק

התערוכה בבית העיר תבקש לקחת את הצופים למסע לילי בזמן, בו יצופו רגעים מההסטוריה של שירזי שנחקקו בזכרון האישי והקולקטיבי. בתערוכה יוצגו סרטים, צילומים ומוצגים משיתופיי הפעולה שיצר שירזי לאורך השנים עם עשרות אמנים, מעצבים, אנשי אופנה, ומוזיקאים ביניהם: דני בר שי, קיי-לונג, ראובן כהן,  מיקי בוגנים, יניב אדרי. האמנים אורי גרשוני, דויד עדיקא ורן בירן, הבמאים ניסן שור ויאיר קדר , תפאורות שעוצבו על ידי שירזי, אביו זקי וצוות יבחוש ( בשנות ה90), פרויקטים עם זמרים מרכזים כמו ריטה, עברי לידר, בוי ג׳ורג , דנה אינטרנשיונל ואדם.

אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי
מנהלת אמנותית: קלודט זורע  ע.אוצרת: רות גרון

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה