חדשות

ללכת לעבודה עם פיג'מה

פוסט לקראת חודש ספטמבר – חודש האופנה הבא עלינו לטובה.

מי מאיתנו לא חווה את רגע ההשכמה ליום עבודה שגרתי שלווה בתחושה של רצון עז להישאר בפיג'מה בבית. קולקצית אביב קיץ 2014 של מעצב האופנה הפיני דניאל פאלילו מתייחסת לרגע זה ולדומים לו, משתעשעת עד כדי מימוש ונותנת לגיטימציה לרעיון הבטלה ולימי עבודה קצרים. בקולקציה "אני נגד העולם" פאלילו קורא לבטלנים לצאת לעבודה לבושים בפיג'מות שלהם ולעשות בעצם את מה שהם אוהבים לעשות.

 בפראפראזה לאמירה הסוציאליסטית הידועה "פועלי כל העולם התאחדו", פאלילו מייצר  את האמירה "בטלני כל העולם התאחדו!". בשונה מרוח הפועלים והמחוייבות האידיאולוגית הסוציאליסטית, פאלילו אינו מתחייב לשום אידיאולוגיה או רעיון על, ולדבריו הוא עיצב את הקולקציה בהשראת תת תרבות ה Slacker (הבטלנים) שהתפתחה בשנות ה- 90 בארצות הברית בקרב צעירים שאופיינו באדישות, בהתחמקות מעבודה ומאמץ ובחוסר תכלית.

בקולקציה , פאלילו יצר סידרה של בגדים שמשלבים דימויים פופיים כגון: עב"מים, סמל פיס, סמל היין והיאנג, מסיכת אנונמיוס והסיפרה 13. את מרבית ההדפסים שהוא השתמש בהם ניתן לזהות עם הדפסי פיג'מה וחלק ניכר מהקולקציה מלווה בכיתובים כגון: work sucks , have a good day , I hate my job ו slackers. אחד הקווים המעניינים שפיתח פאלילו הוא קו חליפות אובר סייז בהדפס של פיג'מה המייצר אמירה הומוריסטית אך גם חזקה. ראויה לציון היא שמלת חליפה בצבע כחול, סמי פועלים, המזכירה שמלות טוויד אנגליות מחד ומצד שני זורקת אותנו לעולם ותרבות הגראנג' של שנות ה- 90.  לצד זאת, יש לציין כי מרבית הבגדים מעוצבים מבד הטי שפאלילו מרבה להשתמש בו ומעניק תחושה של נוחות לצד חוסר רשמיות.

בהמלצתו של דניאל פאלילו הסרט suburbia

 כל זה טוב ויפה, אך יש לציין שפאלילו הוא מעצב עסוק, פרפקציוניסט שעובד ללא הפסקה ומציד באולמי התצוגה הגדולים ביותר. בשנה האחרונה מעבר לקולציות שעיצב, הוא יצר שיתופי פעולה עם ROXY ועם מותג הנעליים UNDERGROUND.

 במהלך שבוע האופנה, או שמא  חודש האופנה בערי הבירה  האופנתיות,  הקהל הרחב מוזמן לבקר באולמות התצוגה של פאלילו בניו יורק,לוס אנגל'ס, פאריז ומילאנו.

רות לובשת פאלילו במשרד

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה