חדשות

דימוי, תיעוד, מניפולציה,אוונגרד והיסטוריה- אגנישקה פולסקה לקראת מפגש אמן

במסגרת "שנה של האופנה במוזיאון בית העיר" יתקיים ביום רביעי, ה- 17 באוקטובר, מפגש עם האמנית אגנישקה פולסקה, המציגה עבודת וידאו חדשה, "צללית כפולה", שנוצרה במיוחד עבור התערוכה "רגע בודד במעגל" בבית העיר.

Agnieszka Polska , Double Shadow, 2012

במפגש תשוחח פולסקה עם האוצרת גלית אילת ותספר על השקפת עולמה כיוצרת פולניה צעירה, שעבודתה מאופיינת בהתבוננות ביקורתית על ההיסטוריה ותנועות האוונגארד האמנותי הפולני אשר על ברכיהם צמחה. פולסקה יוצרת עבודות וידאו מרשימות מחומרים קיימים, המשלבות אנימציה, איורים, צילומים ישנים ובנייה מחדש של קטעי ארכיון. בהתערבויות עדינות ומניפולציות שקטות בחומרים הקיימים, פולסקה מוציאה את הדימויים מהקשרם הראשוני ובו בזמן משווה נופך כאילו תיעודי לעבודותיה.

Agnieszka Polska, Medical Gymnastics, 2008

חקירתה הוויזואלית העוסקת בזמנים אבודים ובדמויות נשכחות למחצה, מפנה את המבט למידת ממשותו של העבר, מימדיו הבדיוניים והיותו נתון לעיצוב מחדש. פולסקה שגדלה בפולין שלאחר נפילת הקומוניזם היא חלק מדור של אמנים פולנים צעירים שפרץ אל סצנת האמנות הבינלאומית.

Agnieska Polaka, Hair, 2012

Agnieska Polaka, How the work is done, 2011

אגנישקה פולסקה, ילידת 1985, חיה ועובדת בקראקוב ובברלין. הציגה תערוכות יחיד בגלריות נבחרות בברלין, קרקוב ווינה והשתתפה בתערוכות קבוצתיות ב- KW Institute בברלין, במוזיאון לאמנות מודרנית בוורשה, בטייט מודרן בלונדון  ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה