חדשות

סופשבוע חגיגי במתחם ביאליק במסגרת אירועי "מגלים את העיר הלבנה"

 במסגרת אירועי סופשבוע של אדריכלות ואמנות בתל אביב- יפו, יתקיימו במתחם ביאליק מגוון אירועים: ביום חמישי עם רדת החשיכה יתקיים האירוע Gerila Lighting TLV, ביום שישי יתקיימו פאנל של Greening the white city וכנס של  עיר אפורה– כנס אדריכלות העיר בשנות ה-50 וה-60.  ביום שבת יתקיימו בבית העיר ובבית ביאליק סיורים במסגרת  אירועי בתים מבפנים.

Gerila Lighting TLV

הגרילה לייטינג מגיעים לתל אביב!!! האירוע האלטרנטיבי שמאיר את הבניינים המיוחדים ביותר בעולם בתאורה אדריכלית ייחודית, במטרה לשנות את החוויה העירונית יתקיים בפעם הראשונה בתל אביב במסגרת "בתים מבפנים". עשרות אורות יאירו את המבנים במתחם ביאליק בפנסים צבעוניים ורבי עוצמה על פי כוריאוגרפיה מתוכננת מראש.

סיור במתחם ביאליק יתקיים ביום חמישי, 2 במאי בשעה 20:30

נקודת מפגש: רחוב ביאליק פינת רחוב אלנבי מול קפה ביאליק

Greening the white city

עתיד העיר הלבנה לאן?

פאנל של מרצי הכנס Greening the white city ביניהם פרופ` פיליפ אוסוולט, נשיא קרן הבאוהאוס העולמית ואדריכל ירמי הופמן, מנהל מחלקת השימור של עיריית תל אביב-יפו, בו יידון הקונפליקט התמידי בין התחדשות עירונית ועיבוי מרקמי לבין שימור ושיקום הקיים, כשעתיד העיר הלבנה מונח על הכף.

יום שישי 3 במאי, בשעה 11:30 בבית ביאליק באולם מניה.

הסמינר מוגבל ל- 100 משתתפים ברישום מוקדם.  להרשמה לחצו כאן

כנס "עיר אפורה: אדריכלות שנות ה- 50 וה- 70 בתל אביב – יפו"

רבות דובר על אדריכלות הבאוהאוס והעיר הלבנה בתל אביב וביפו. הכנס שנערך ביוזמת מחלקת השימור בעיריית תל אביב יפו ובשיתוף ארכיון אדריכלות ישראל ובית העיר, יתמקד באדריכלות שנות ה – 50 עד שנות ה – 70 שני עשורים שבהם התחוללה בארץ תנופת בנייה דרמטית ותוכננו רבים ממוסדות הציבור והממשל הפעילים גם כיום. הכנס בהנחיית ד"ר רחל רפפורט יתייחס לשינויים החברתיים, הפוליטיים והסגנוניים שהובילו למעבר האדריכלי מ"לבן" ל"אפור", מהסגנון הבין-לאומי לברוטליזם, ויוצגו בו דוגמאות של אדריכלות אפורה בתל אביב ובגרמניה.

הכנס יתקיים ביום שישי, 3 במאי בבית העיר ויכלול שלושה מושבים , פאנל מיוחד וסיור.

ללוח אירועי הכנס לחצו כאן

בתים מבפנים

בית העיר  – סיורים בבית העיר (בניין עיריית תל אביב-יפו הישן) שנפתח לכבוד חגיגות המאה לעיר לאחר שיקום ושיפוץ מקיפים. ברוח שמה של העיר תל אביב משלב בית העיר לאחר שיפוצו ישן וחדש. במסגרת זו שוחזר חדר דיזנגוף כ"קפסולת זמן" והוקמו תצוגות מגוונות בנושאים הקשורים לעיר. התערוכה המרכזית המוצגת כעת בבית העיר, "חותמת לילה", חושפת את חיי הלילה הסוערים של העיר דרך עיניו ופועלו של איש חיי הלילה שירזי. 

בית ביאליק –  סיורים מודרכים בביתו של המשורר הלאומי שעבר שימור קפדני, תוך דגש על מקומו הייחודי של בית ביאליק בתרבות העברית ובאדריכלות המקומית והסבר על התחדשותו ועל שימורו של מתחם ביאליק. הזדמנות לגלות את הפן האוריינטלי בעולמו של ביאליק

הסיורים בבתים יתקיימו  בשעות  14:00-10:00 ויצאו כל שעה עגולה

 

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה