אודות

שרי דיאמונד

 

שרי דיאמונד, "דימיון מחודש של קשרים"

 

סדרת הצילומים " דמיון מחוּדש של קשרים" אשר מוצגת בתערוכה, נוצרה בהשראת סיפור פעולתה של קבוצת מוסלמים בפאריס, בזמן הכיבוש הגרמני של צרפת אשר סיכנו את חייהם תוך כדי הצלת יהודים רבים.

"תוך כדי התמקדות ביחסים העכשוויים בין יהודים למוסלמים, אני חוקרת את פוטנציאל המונטאז'  להדגשת דמיון, חוקרת את ההבדלים, ויוצרת הדמיה של המרת דיכוטומיות לדו-קיום. בעזרת שימוש בתמונות שצולמו בפריז ובאיסטנבול, אני משלבת, בצורה חלקה, תמונות של בתי כנסת ומסגדים ויוצרת דימויים וחללים חדשים שבהם מציאויות אחרות יכולות להתרחש, מציאויות של דו קיום, כבוד, הדדיות ושיתוף. אני מבקשת ליצור עבודת אמנות העוסקת באופן פעיל בדיאלוג המתרכז בחיסולם של גבולות, בשימור האנושות ובעידוד אמפתיה."

באוסף המאמרים שלו, "כותב בחשיכה", כותב הסופר הישראלי, דויד גרוסמן, ברהיטות על הפוטנציאל של "גישה ספרותית". בימים בהולים אלה, אני רוצה לחקור את הפוטנציאל של "גישה חזותית", אם לצטט את גרוסמן, כ "אקט של הגדרה מחדש את עצמנו כבני אדם במצב שכל מהותו והמתודולוגיה שלו מורכבים מדה-הומניזציה".

תוך שהיא מתעמקת באפשרויות הנרטיביות, הסימבוליות והפואטיות של דימויים,  דיאמונד חקרה את פוטנציאל הצילום מנקודות מבט יוצאות דופן, המשלב מספר רב של תמונות על משטח יחיד בחדר חושך ולאחרונה היא מחברת תמונות, זו לצד זו ובשכבות, באופן דיגיטלי.

 

שרי דיאמונד (נולדה ב 1961. פלורידה, ארה"ב) חיה ועובדת בניו-יורק. ב 2008 היא קיבלה מענק מחקר מקרן ניו-יורק לאמנויות בצילום ושני מענקים מהמחלקה לקשרי תרבות של ניו-יורק. עבודותיה הוצגו בגלריות רבות, כולל: 

 PS 122 Gallery, Art Projects International, and theAlternativeMuseum.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה