חדשות

Magic Black Box / קלודט זורע

על חירות, לילה ואופנה מאת קלודט זורע המנהלת האמנותית של "שנה של אופנה בבית העיר". מתוך: מפגש אמן עם שירזי , 10.1.13

ובעצם על מה כל הסיפור?
מה זה בכלל אופנה ? ומדוע לסגור איתך שירזי?
ההחלטה הזו היתה שלפני הכל אופנה זה לא בגדים. אופנה זה הרבה יותר מזה.  במילה אופנה יש את  המילה אופן
a manner  It's
A manner to be
A manner to live
אנחנו מדברים עכשו על שירזי שהוא הלב של הסיפור היום.
דרכך, שירזי , אנחנו נחשפים לאזור של הלילה, שהוא קודם כל איזור חסוי, שמעטים מגיעים אליו בסופו של דבר, אך עדיין אנחנו מסמנים אותו כאזור שקיים בתוך העיר. אזור שהוא מוחבא. אזור שמדברים עליו ברמזים. שפוחדים ממנו. שמדמיינים עליו סיפורים.
האיזורים הסגורים שהרבה מאוד פעמים האנשים שנמצאים בהם הופכים לנשאים של איזורים אסורים של החיים. האיזורים האלה מעניינים אותנו כי שם בסופו של דבר מתרחשות תופעות של חירות. בתוך החושך אפשר לחיות ביתר קלות את מי שאתה. המעניין הוא שזה קורה דווקא במקום שהוא סגור.
מקום סגור, סוג  של Black Box
Magic magic black box
שבו אתה יכול פתאום לחיות את עצמך ולחיות את עצמך זה קודם כל לחיות את הגוף. הגוף הוא שמעניין אותנו באופנה. זה מרכז הסיפור פה.
(היינו מאוד אינטרסנטים איתך. ניצלנו אותך למעשה)
ומעבר לכל, ישנו כמובן, כל הסיפור על הג'נדר. על פולחן הג'נדר ואיך אתה חי את זה .

 click to claudette speech

בעבודה עם שירזי מה שהיה חשוב לנו זה לכבד את הזהות הקריאטיבית של שירזי כאמן. אני חושבת ששירזי הוא יוצר לכל דבר ולא כפי שיכולים לחשוב עליו אנשים מסוימים  "אמרגן מסיבות". הכישרון האמנותי שלו מתבטא בהרבה אופנים. הוא קודם כל מלך של קונספטים. רבים יכולים להתעסק עם תעשיית הבידור בצורה יבשה ולהביא more of the same.  במשך כל שנות פעילותו שירזי ידע לחדש ולהביא את הזרמים המאוד אישיים ואינדיבידואלים שלו. הפורמט שלו הוא לא שיגרתי. כל השנים הוא עובד עם אבא שלו. הוא מעצב תפאורות שבנויות במו ידיו של אביו מעץ צבוע בצבע בעידן דיגיטלי שמאפשר לעשות הדמיה של כל דבר. בעיני זה דבר גדול.
לצד זאת, יש את הירושה של החומרים ששירזי יצר במהלך השנים. בעבודה על התערוכה התחלנו לעבוד עם  שקים של הזמנות מעשרים שנות פעילות, שעם כל הזמנה נדהמנו מחדש עד כמה הכל מרשים ועוצר נשימה. בנוסף, ישנה תשומת הלב לקופיי רייט . לכותרות- איך להעביר במעט מילים ווייב שעומד להתרחש עוד רגע.
כל אלה הם כישרון שהוא הרבה מעבר למושג של הבידור Entertainment . 

צילום: נטע אלונים

 

שירזי, יש בדרך עבודתך הבנה ורגישות מאוד גדולה למה שסובב אותך ועובדה היא שהתופעה הזאת סוחפת אלפי אנשים, מדי שבועיים, שנים רבות. סביב כל העשייה שלך יש הרבה מאוד אנשים שאיתך – אתה סוחף איתך צוות שלם. זה פשוט לא יאומן. איפה שאנחנו לא מדברים מגיעים אנשים בהמונים. התקבצויות גדולות של יוצרים, של מעצבי תלבושות: דני בר שי, קיי לונג, המוזיקאים, התאורנים, התפאורה עם אבא, כל האנשים שעושים את היח"צ.
זה נשמע מאוד ולגרי שאתה שומע את המילה יח"צ . אבל לא.  יח"צ זה בעצם קשר יומיומי עם אנשים ברחוב. זה יצירת קשר עם אדם בכך שאתה נותן באופן ידני את ההזמנה. מגע ישיר עם הרחוב, עם אנשי העיר כדי לדבר על דבר שעומד לקרות. אני אישית מאוד התרגשתי מכל מה שאתה… אנחנו מאוד אוהבים אותך .

תגובות

כתיבת תגובה

(לא יופיע בתגובה)

* שדה חובה