2012 October

10 עובדות על מחוז קלבריה

מותג האופנה קנז'ארי שמציג בבית העיר, נמצא במחוז קלבריה בדרום איטליה. בית העיר מכירה את איטליה מטיול בת מצווה ברומא או מסרטים רומנטיים עם גונדולות מוונציה. מסתבר שקלבריה ודרום איטליה נותרו מחוץ למסלול התיירות. אז מה הסיפור של קלבריה?

 1. קלבריה (Calabria) "השפיץ של המגף האיטלקי" הוא מחוז בדרום- מערב איטליה.

המשך…

גיל יפמן

גיל יפמן, מובייל (מתוך המיצב "בחזרה") 2011

גיל יפמן, אמן, חי ועובד ביפו, סיים את לימודיו בבצלאל בשנת 2003. יפמן משתמש בטכניקת הסריגה, המתקשרת למלאכת יד נשית מסורתית אך גם להיבטים של ריפוי בעיסוק, ליצירת דמויות פיסוליות העוסקות בהקשרים בין זיכרון פרטי לקולקטיבי. בתערוכה בבית העיר מציג יפמן שלוש עבודות: סולם עצמות (2010), מובייל (מתוך המיצב בחזרה, 2011) ומחזורים / מיטוכונדריה (2011).

Winter By DJ Ophir Toubul

לכבוד התערוכה manoAmano  הזמין בית העיר את  אופיר טובול ,עורך הבלוג קפה גברלטר, ליצור עבודת סאונד שתלווה את התערוכה. בערב הפתיחה ביום שני  ב- 29.10,  ינגן אופיר וריאצייה ב LIVE.

 

בינתים, עד הפתיחה,  כמה צלילים להיכנס לוייב…

Marocca, 1920', from: Flicker

manoAmano- אופנה. חברה. סביבה

 יום שני, 29.10, בשעה 20:30

הכניסה חופשית בערב הפתיחה

באירוע הפתיחה תתקיים תצוגת אופנה של בית האופנה קנג'ארי

מוסיקה: אופיר טובול (קפה גיברלטאר)

התערוכה החמישית במסגרת שנת האופנה בבית העיר, שתפתח ביום שני 29.10 עוסקת באופנה ככלי לשיקום וקידום חברתי. התערוכה  manoAmanoמבקשת לחקור כיצד משמשת אופנה ככלי מגשר חברתי ופוליטי בין אוכלוסיות שונות. דרך למידת המסורת ועבודת מלאכת היד מתאפשר תהליך שיקומי של שכבות הנמצאות מצוקה. התערוכה תעמיד במרכזה את בית האופנה האיטלקי קנג'ארי, מותג אופנה אשר הוקם תחת חסותו של סנטו ורסאצ'ה ,  במטרה לשפר את התנאים הסוציו-אקונומים של אזור קלבריה בדרום איטליה..

בתערוכה יוצג תהליך העבודה של קנג'ארי – חומרי גלם מקומיים כגון צמר ומשי, רקמה ואריגה הנעשות על פי מסורת קלברזית עתיקה ששורשיה בתקופה היוונית והביזנטית, יוצגו כלי עבודה ואביזרי אריגה, וכן התוצר הסופי: בגדים בעיצוב עכשווי באיכות גבוהה ובמלאכת יד המוצגים בשבוע האופנה האיטלקי.

קנג'ארי הינו מותג האופנה הראשון והיחידי בשדה האופנה הגבוהה באיטליה הפועל על פי ערכים אתיים. קנג'ארי יצר מודל ייחודי הדוגל באחריות חברתית: שיקום הקהילה המקומית על ידי מתן פרנסה לקהילות מוחלשות, ייצור מקומי, אורגני וביולוגי, לצד פעילות קבועה בזירת האופנה המסחרית. בית האופנה קנג'ארי זכה במספר פרסים על פעילותו הידידותית לסביבה כגון Paris Sustainable Luxury Fair  על ייצור ירוק, זכויות אדם וערכי עבודה.

המשך…

שביתה בסדנא לקרמיקה

אגנישקה פולסקה וגלית אילת תשוחחנה ביום רביעי על תהליכי העבודה של פולסקה תוך כדי התייחסות לשיכתוב ההיסטוריה ולתהליכי יצירה של ההיסטוריה של האמנות, השפעות התיעוד על העבודה המקורית ומנגנון איכסון הטובין האינטלקטואלים בארכיון.

אי הבנות או פרשנויות שגויות- מהוות גורמים שדוחפים את האמנות ליצור ערכים חדשים ומעלים שאלות חדשות. ארכיון- כמו כל אורגניזם חי- נתון לשינויי בלתי פוסק ומכפיל את הדימויים של עצמו לנצח. הרכיבים שוללים ודוחים את עצמם תוך כדי התהליך הארכיוני, מה שיראה מאוחר יותר כחומר האפל של התודעה שלנו.

 בעבודה (How the work is done" (2011" מעלה פולסקה, מארכיון הזיכרון של עולם האמנות הפולני, שביתה של סטודנטים מהאקדמיה לאמנות גבוה בקרקוב בשנת 1956. הסטודנטים השובתים נעלו את עצמם בתוך סדנא לפיסול ולקרמיקה, סרבו לצאת מהבניין או לעבוד והפכו את הסדנא- מקום ליצירה ועבודה יומיומית- למרחב של קיום פאסיבי. בעין דוקומנטרית ופרשנית, פולסקה מחוללת מחדש את השביתה והחוקיות הפאסיבית שלה ומעלה שאלות אודות אפשרות ההשפעה החברתית של מעשה האמנים.

לצפיה בווידאו לחצו כאן

Agnieszka Polska, from: "How the work is done", 2011
Agnieszka Polska, from: "How the work is done", 2011

Agnieszka Polska, from: "How the work is done", 2011

 

 

אינטואיטיבי- קארינה לינצקי מגיבה

קו אלכסוני יחיד מוביל אותך בדרך הכי קצרה אל תוך הנקודה שבה נפגשים הצללים והפעימות.

קו אלכסוני יחיד מוביל אותי אל תוך הזיכרון העמום על הרגעים בהם למדתי אותי למשוך עוד קצת עד נקודת האל חזור.

אני עדיין משועבדת להצלבות שלך. לכחול שמצטלב עם האדום.

לאלכסונים שלך. אני נאמנה להם באופן שיטתי ובדרך רפטטיבית.

אני יודעת שאתה מקביל אלי. מתחמק מפניות חדות על הקו הישר.

from HAIR by Agnieszka Polska

דימוי, תיעוד, מניפולציה,אוונגרד והיסטוריה- אגנישקה פולסקה לקראת מפגש אמן

במסגרת "שנה של האופנה במוזיאון בית העיר" יתקיים ביום רביעי, ה- 17 באוקטובר, מפגש עם האמנית אגנישקה פולסקה, המציגה עבודת וידאו חדשה, "צללית כפולה", שנוצרה במיוחד עבור התערוכה "רגע בודד במעגל" בבית העיר.

Agnieszka Polska , Double Shadow, 2012

המשך…

BOUDICCA- שבוע האופנה בפריז – מאחורי הקלעים

 בית העיר מתגעגעת  לBOUDICCA  ולשיחות מעוררות ההשראה עם צמד המעצבים זואי בראוץ' ובריאן קירקבי. לשימחתה Diane, חברה טובה שלה, ביקרה בחלל התצוגה של BOUDICCA  בשבוע האופנה בפריז ושלחה לה כמה תמונות.

המשך…